Pain au chocolat
11/06/2021
Ik kreeg van Adriënne van de blog “Bakkriebels” de vraag of ik ook niet bakvaste chocoladestaafjes kon gaan verkopen. Ze ze namelijk niet vinden in kleinere consumentenverpakkingen. Dat leek mij een prima idee, dus zijn er nu zakjes met 25 stuks bakvaste chocoladestaafjes in mijn webshop te vinden, zodat iedereen nu met deze overheerlijke pain au chocolat aan de slag kan! Dit recept is goed voor ca. 11 pains au chocolat.

Ingrediënten:
- 400 gram Super Patent Kristal of Franse bloem T55
- 8 gram instant gist
- 6 gram (bakkers)zout
- 48 gram fijne kristalsuiker
- 148 gram koud water
- 84 gram koude, volle melk
- 200 gram toerboter (of ongezouten roomboter die redelijk stevig blijft op kamertemperatuur)
- 22 bakvaste chocoladestaafjes
- ei voor het bestrijken
Werkwijze:
- Doe de bloem, de gist, het zout en de suiker in een kom en roer goed.
- Voeg het water en de melk toe en kneed het geheel tot een soepel deeg waar je nét een vlies van kunt trekken.
- Druk het deeg enigszins plat, verpak in huishoudfolie en leg in de koelkast.
- Vouw een vel bakpapier dubbel. Vouw weer open en leg tegen de vouw de toerboter.
- Vouw het bakpapier weer dicht en vouw rondom dicht tot je een pakketje van 18 x 16 cm over hebt.
- Rol de boter uit tot 18 x 16 cm.
- Leg in de koelkast.
- Wacht 30 minuten.
- Rol het deeg op een licht met bloem bestoven werkblad uit tot 18 x 32 cm.
- Haal de boter uit de koelkast en trek hier aan een kant het bakpapier af. Hoe kouder de boter hoe makkelijker dit gaat en houd vooral de vouw heel scherp.
- Leg de plak met de boterkant in het midden op het deeg, zo dat de 18 cm precies samenvalt met de 18 cm van het deeg.
- Druk de boter met een deegschraper aan op het deeg en trek vervolgens het bakpapier eraf.
- Vouw de twee zijkanten van het deeg over de boter heen tot het deeg elkaar nét raakt.
- Vouw het deeg vanaf de open kant (waar je tegen de boter aan kijkt) in drieën.
- Rol voorzichtig (niet te hard drukken) met een deegroller het deeg op een licht met bloem bestoven werkblad uit tot je het weer vanaf de open kant in drieën kan vouwen.
- Herhaal dit nog een keer. Merk je dat het deeg begint te trekken en eigenlijk niet verder uit wil rollen? Dek het even toe en wacht dan 10 minuten voor je verder rolt.
- Je hebt nu drie toeren van drie gegeven en mag het deeg inpakken in huishoudfolie en in de koelkast leggen.
- Laat 45 minuten rusten.
- Rol voorzichtig uit op een licht met bloem bestoven werkblad tot 20 x 90 cm.
- Snijd stroken die even breed zijn als de bakvaste chocoladestaafjes en die 20 cm lang zijn.
- Leg een staafje aan het begin van het deeg.
- Rol een keer om en leg dan het volgende staafje op het deeg en rol ook dit mee.
- Leg de deegstukken met de sluiting naar onder op de bakplaat.
- Laat ca. 1 uur en een kwartier rijzen bij 26,5 graden, in een vochtige (bakje dampend water erbij) en tochtvrije omgeving. Ik gebruik hiervoor mijn zelfgemaakte rijskast.
- Verwarm de oven tijdig voor op 220 graden Celsius, conventioneel met onder- en bovenwarmte.
- Bestrijk de broodjes voorzichtig met een laagje losgeklopt ei.
- Bak ze gedurende 20 minuten op deze temperatuur en ze de oven terug naar 195 en bak ze daarop nog 5 minuten.
- Laat afkoelen op een rooster of eet warm.
- Een pain au chocolat is prima in te vriezen. Piep ze dan voor gebruik een kort op in een oven van 180 graden Celsius zodat ze weer lekker warm zijn.
Bron: recept van Baksels.net